انواع آسانسور و نحوه کارکرد آنها کششی، هیدرولیک و کارگاهی ساختمانچی

اولین آسانسور برقی در سال 1880 و توسط مخترع آلمانی به نام Werner Von Seimer ساخته شد. از آن جایی که اعداد در برخی از کشورها بد شانسی تلقی می شود، بسیاری از ساختمان ها تصمیم گرفتند عدد سیزده را از طرح طبقات خود حذف کنند. اولین آسانسور عمومی در یک ساختمان نه طبقه بلند در شهر نیویورک نصب شد. حداکثر ارتفاعی که کابین آسانسور می تواند بالا برود، 518 متر است. اولین آسانسوری که دارای کنترل دستی بود، در نیویورک نصب گردید. شرط می بندم که در زندگی روزمره تان و حتی زمانی که سوار آسانسور هستید،چندان به این دستگاه و نحوه عمل آن فکر نمی کنید.

انواع آسانسور و نحوه کارکرد آنها کششی، هیدرولیک و کارگاهی ساختمانچی وزنه‌ها برای برقراری تعادل آسانسور مورداستفاده قرار می‌گیرند و مانع از بر هم خوردن تعادل کلیک کنید در آن می‌شوند. جنس وزنه‌ها نیز از متریال‌های فلزی مانند چدن یا مصالحی مانند بتن است. برای آنکه وزنه‌ها بتوانند تعادل را در کابین آسانسور برقرار کنند باید وزن زیادی داشته باشند. طبق محاسبات مهندسی این وزنه‌ها باید وزنی معادل کابین آسانسور به‌اضافه نصف وزن ظرفیت آن داشته باشند. به‌طورمعمول در محاسبات ظرفیت آسانسور نیز وزن هر فرد را حدود 75 کیلوگرم در نظر می‌گیرند. آسانسورهای هیدرولیکی به‌دلیل کم بودن استهلاک و خرابی، نرمی حرکت و توانایی بالای حمل‌ونقل، امکان زیباسازی آسانسورها، عدم نیاز به موتورخانه و امنیت بالا، در مصارف خانگی و ساختمان‌های زیر پنج طبقه محبوبیت دارد.

  • آسانسورهای پنوماتیکآسانسورهای پنوماتیک فاقد موتورخانه بوده و بیشتر برای خانه های ۲ تا ۴ طبقه (دوبلکس و …) نصب می شوند و جهت جابجایی بار و انسان به صورت محدود قابل استفاده هستند.
  • شهرت او به سبب اختراع “پیچ ارشمیدس” و نیز کشف قانون هیدرو استاتیک می باشد.
  • اجرای قرارداد تأمین آسانسور و پله برقی در صورتی قابل پیگیری است که شما با یک شرکت وارد قرارداد شده باشید.

این نوع آسانسور به فضایی برای قرار دادن موتور آسانسور در بالای ساختمان احتیاج دارد. پس لازمه استفاده از این نوع آسانسور اختصاص دادن فضایی برای موتورش می‌باشد. اگر شخص خواب بیننده آسانسوری را در خواب ببیند، در آنصورت بدون قدرت و اراده‌ی خودش رو به بالا، و اما همچنین رو به پایین نیز حرکت می‌کند. در تعبیر روانشناختی این نماد خواب، آسانسور نمایانگر فرایندهای تغییر در زندگی خواب بیننده است که به هر صورت تحت حمایت و کمک دیگران هستند. تحرک آسانسور در خواب نماد تغییر سطح هوشیاری و آگاهی و دانش است. بالابرهای خانگی، بالابر ویلچر بر، بالابر باری، بالابر مغازه ای و بالابرهای مون شارژ انواع بالابرهای ثابت هستند.

انواع مختلفی از آسانسور وجود دارد که می توان آن‌ها را در موقعیت‌های مختلف برای اهداف متفاوتی به کار برد. شما در واقع انرژی پتانسیل بیشتری در بالای یک ساختمان در مقایسه با پایین دارید ، حتی اگر احساس متفاوتی نداشته باشید. البته نگهداری صحیح و تعمیر به موقع آسانسورها به ساکنین ساختمان ها نیز مربوط می شود. درب های تلسکوپیدرب های تلسکوپی نوعی از درب های اتوماتیکی به حساب می آیند و قابل استفاده برای مکان ها با فضای کم هستند زیرا مکانیسم آن ها به گونه ای طراحی شده که نیازی به لغزش درب تا انتهای دیوار نیست. زمانی که درب باز می شود، به صورت مجزا و تک تک جمع می شوند و در فضای داخلی دیوار قرار می گیرند.

حتی در کسانی که از تنگناهراسی رنج نمی‌برند، ترس از مرگ در چنین شرایطی افزایش پیدا می‌کند. این ترس موقعیتی نماد ترس‌هایی است که ما باید برای تکمیل فرایند تغییر و تبدیل‌مان بر آن‌ها غلبه کنیم. اگر آسانسور در خواب گیر کند، در آنصورت خودآگاه ما برای تغییر هنوز آمادگی ندارد. آبادیس از سال 1385 فعالیت خود را در زمینه فن آوری اطلاعات آغاز کرد.

با توجه به رشد این شرکت چند ملیتی، شرکت Thyssen آن را خریداری کرد و منجر به ادغام ThyssenDover گردید. بنابراین عمر این شرکت از سال 1955 تا 1999 بود که به پایان رسید. در صورتی که ترمزها ایراد پیدا کنند، ترمزهای الکترومغناطیسی جلوی سقوط کابین را می گیرند. در صورتی که هیچ یک از موارد گفته عمل نکنند، در قسمت انتهای چاه، یک دستگاه جذب شوک بزرگ تعبیه شده است. آسانسور ترکیبی به آسانسور هایی گفته می شود که هر قطعه آن محصول و ساخت یک شرکت و برند جداگانه می باشد و کل آسانسور، ترکیبی از چندین برند و مارک است. با وجود این، چنین خوابی می‌تواند به معنی آن نیز باشد که فرد باید با افراد غریبه‌ی بیشتری تعامل و بر ترسش از تماس با غریبه‌ها غلبه کند.

نصب آسانسورهای کششی معمولاً در مراحل پایانی ساخت ساختمان انجام می‌شود و نیاز به داشتن فضایی برای چاه آسانسور و موتورخانه دارد. اجرای قرارداد تأمین آسانسور و پله برقی در صورتی قابل پیگیری است که شما با یک شرکت وارد قرارداد شده باشید. قرارداد با اشخاص که دارای هویت حقوقی نیستند در صورت وجود اختلاف دردسرهای زیادی برای سازندگان ایجاد می‌کند.

آسانسورها چگونه از انرژی استفاده می‌کنند؟

موتور این آسانسورها به همراه یک شیر الکتریکی مخصوص که پاوریونیت نامیده می‌شود، در ظرف روغن غوطه‌ور هستند و وظیفه تامین فشار روغن برای جک هیدرولیک را دارند. آسانسورهای کششی جزو قدیمی ترین آسانسورها در ایران است و بیشتر در ساختمان هایی با ارتفاعات بالا که سرعت بیشتری را میطلبد کاربرد دارد. قدرت مورد نیاز برای موتور اسانسور هیدرولیکی بیشتر از آسانسورهای کششی است، بنابراین برای انتقال برق به موتورخانه باید از کابل های برقی که متناسب با قدرت موتور است، استفاده شود. سیستم محركه آسانسورهای هیدرولیك می تواند از نوع مستقیم یا غیرمستقیم باشد .

صفر تا صد نصب آسانسور

آسانسور با سرعت تند حرکت می‌کرد و برای ایستادن در سطح طبقات و کاهش تکان زمان ایستادن با تغییر به سرعت کند و طی مسیر کوتاهی با این سرعت می‌ایستاد. آسانسورهای کارگاهی مکمل و تسریع‌کننده برج‌سازی و سازه‌های بلندمرتبه هستند. این آسانسورها قادرند از شروع کار توسط خودشان مونتاژ و با سازه ساختمان ارتفاع بگیرند. این آسانسورها قابلیت کار تا ارتفاع ۵۰۰ متر و بالاتر را داشته و در ظرفیت‌های ۱ و ۱٫۵ و ۲ تن تولید می‌شوند. در ساختمان‌های بلندمرتبه جهت انتقال نفرات و مصالح بعد از اتمام سازه ساختمان و از ابتدای شروع کار در ساختمان از آسانسورهای ویژه بار و نفر استفاده می‌گردد. این آسانسورها در انتقال پرسنل کارگاه و لوازم و مصالح به طبقات بسیار مؤثر بوده و موجب تسریع عملیات ساختمانی می‌گردند.

قطعات الکتریکی