انواع دریچه هوا + عکس

این دریچه کاربردهای فراوانی مثل هواسازی و تنظیم هوا دریچه هوا دارا می باشد. دریچه آلومینیومی یکی از پر استفاده ترین اجزا در تهویه هوا ساختمان می باشد. برای خرید دریچه آلومینیوم می توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید. دریچه هوا برای تنظیم سرعت و فشار جریان هوا در ساختمان تعبیه می شود. دریچه تایلی مانند دریچه های سقفی می باشد و بصورت سقفی هوارسانی می کند. برای رنگ آمیزی پوشش دریچه هوای آزاد پره زد به کاربر این امکان را می دهد برای تناسب رنگ محیط با رنگ دریچه هوا ی آزاد بهترین انتخاب را انجام دهد.

  • همانطور که می خواهید بدانید دریچه بازدید چیست، این دریچه به دو دسته پایه بلند و پایه کوتاه تقسیم می شود که از کاربردهای آن ها می توان به بررسی و رفع مشکلات فاضلاب و مخابرات بیان کرد.
  • ابعاد دریچه تنظیم هوای مشبک بصورت سفارشی از طرف کارفرما بدون محدودیت جهت ساخت اعلام و توسط شرکت تهویه فراز اقدام به ساخت می گردد.
  • اندازه و طراحی هر دریچه هوا باید با سرعت فن واحد خنک کننده و همچنین محدوده دمایی مورد نظر در هر اتاق مطابقت داشته باشد.
  • در یک دسته بندی کلی انواع دریچه هوا استفاده شده در ساختمانها را از لحاظ محل نصب میتوان به دو دسته تقسیم کرد.
  • کانال هوا از نظر نوع متریال ساخت به انواع کانال هوا گالوانیزه، فلکسیبل پلاستیکی، فلکسیبل فلزی و پیش عایق شده تقسیم می‌گردد.

این دریچه نیز از تیغه های T شکلِ کوچک که داخل دریچه تعبیه می گردند تشکیل شده است. اهرم که بر روی نمای دریچه هوا تعبیه شده،بعنوان دمپر استفاده می شود. و هوا از محیط پرفشارتر جریان می یابد و جایگزین هوای تخلیه شده از فضای کم فشار میگردد. هواکش بین کانالی این هواکش قابلیت نصب بوسیله ی ساپورت بر سطح دیوار و نیز سقف را داراست.جهت ایجاد مکش مطلوب و قوی کاربرد دارد. هم برای سیستم هوای رفت و هم برای سیستم هوای برگشت مورد استفاده قرار میگیرد . قیمت دریچه های خطی RMS درون جدول بر حسب متر می باشد ( قیمت پایه هر متر ).

الگوی پرتاب یکنواخت هوای دریچه هوا ی اسلوت و نیز یکنواختی و توازن در ریزش هوا به محیط توسط دریچه هوای اسلوت باعث ارتقای راندمان هوارسانی در سیستم تهویه مطبوع خواهد شد . دریچه‌ هوای گرد شبیه دریچه‌های جهت دار هستند، اما به شکل های گرد هستند. آنها حتی توزیع هوای بهتری را نسبت به دریچه هوای جهت دار ارائه می دهند. برای بسیاری از مردم، این مدل نسبت به دریچه‌های جهت دار مربعی شکل ظاهری بهتری دارند.

دریچه هوای خطی اسلات(شکاف دار)

آن‌ها می‌توانند جریان هوای بالایی را تحمل کنند و در عین حال بی‌صدا بمانند. با این حال، آن‌ها قادر به پرتاب هوا به سمت دریچه‌های شکاف خطی نیستند؛ زیرا هوا متمرکز نیست. قیمت دریچه های تنظیم هوا و همچنین دریچه های بازدید با هم متفاوت بوده و قیمت آن به نوع دریچه، جنس و ابعاد آن وابسته می باشد. می توانید اطلاعاتی همچون نوع دریچه، ابعاد و جنس آن را به کارشناس فروش تهویه نو بدهید و از قیمت دقیق آنها مطلع شوید.

به طور کلی قیمت دریچه تهویه هوا بین 3 هزار و 400 تومان تا 30 هزار تومان می باشد. پس می توانید به دو صورت عمده و تکی این محصولات را خریداری کنید. ‌دریچه هوا آلومینیو‌می ‌دایره‌ای شبکه ای در سطح مقطع خود ظاهری لانه زنبوری دارد و برای مکانهایی با ارتفاع نسبتا بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این نوع دریچه هم برای دستگاه‌های رفت هوا و هم برای دستگاه‌های برگشت هوا استفاده ‌می‌کنند که درحالت اول نیازمند دمپر بوده و در حالت دوم نیازی به وجود آن ندارد.

ارزانترین قیمت لوله خرطومی کولر بهمراه راهنمای خرید

انواع دریچه هوا + عکس از همین رو بهتر است تا بدانید، انواع دریچه‌ های تهویه از نظر محل نصب به شکل هستند و سپس با جنس آن‌ ها آشنا شوید. ی اصلی محصول دریچه تامین هوا انتقال هوای تازه و مکش هوای آلوده از طریق انواع کانال کولر است. این کالا تنظیم کننده ی مسیر جهت باد و همچنین وسیله ای جهت زیبایی بخشیدن به دکوراسیون داخلی فضاها نیز می باشد. نام دیگر دریچه تامین هوا دریچه کولر است که هر یک در طرح های متنوعی توسط کارخانه جات تولید می شود.

البته بهتر است بدانید که این نوع دریچه‌ های هوا برعکس نوع مشبک، تنها برای هوای ورودی و فن کوئل‌ ها و کولر‌های گازی مناسب هستند. همچنین این نوع دریچه‌ های تهویه خطی به نوع دمپردار و بدون دمپر در بازار عرضه می‌ شوند و پره‌ های آن بصورت 15 و 30 درجه قابلیت طراحی دارند. این نوع دریچه‌ ها نیز برای انواع هواساز‌ها مانند کولر‌های آبی و گازی کاربرد دارد و تفاوت چندانی از این منظر با نوع دیواری ندارند. البته این نوع دریچه‌ های تهویه هوا به انواع دمپردار و بدون دمپر تقسیم می‌ شوند و به صورت یک طرفه دو طرفه و حتی سه طرفه نیز طراحی می‌ شوند. معمولاً اگر سقف ساختمان‌ ها بسیار بلند باشد یا اینکه هواساز مورد استفاده شما، داکت اسپلیت یا انواع دیگر آن باشد، از نوع سقفی استفاده می‌ کنند تا چرخش هوای تازه در محیط بهتر صورت گیرد. برای خرید انواع دریچه هوا می توانید به مراکز فروش دریچه هوا مراجعه نمایید.

این نوع دریچه هوا ممکن است در سایزها و اندازه‌های متنوع و مختلفی ساخته و عرضه شود که معیار آن خواست و نیاز مشتری ‌می‌باشد. مواردی که پیش از این به آن‌ها اشاره کردیم تنها بخشی از مهم‌ترین انواع دریچه‌های هوای آلومینیو‌می‌‌ می‌باشد و انواع بسیار زیادی از این نوع ‌دریچه وجود دارد. به عنوان مثال ‌می‌توان به دریچه هوای آلومینیو‌می ‌پادری، گریل باران گیر، اتاق عمل، ‌خورشیدی و دیگر موارد مشابه اشاره کرد که در این متن مجال بررسی تمام آن‌ها وجود ندارد. دریچه‌های هوای آلومینیو‌می‌ بلندگویی قدمتی بیش‌تر از دیگر انواع دارد و به طبع، معروف تر هم هست.

لازم به ذکر است که امکان ساخت همه موارد ذکر شده از جنس آلومینیوم، آهن، چوب و پلاستیک در شرکت تهویه نو آستیاک وجود دارد. دریچه هوا باید جایی نصب شود که در فصول مختلف دسترسی به آن آسان باشد. به فرض، اگر برای هوادهی به اشتباه از دریچه برگشت استفاده شود و یا برای انتقال هوا در ارتفاع زیاد ( مانند سقف سوله ها ) از دریچه هایی با پرتاب هوای پایین استفاده شود طبیعتا تمام تلاش های صورت گرفته بی اثر خواهند بود. در انتخاب دریچه باید به ابعاد آن و میزان جریان توجه داشته باشیم.