فروشگاه تجهیزات شبکه ارغوان خرید تجهیزات شبکه 20%تخفیف-امن باش

در این مقاله از وب سایت ترازنت ما به بررسی دقیق انواع تجهیزات شبکه خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید. فروشگاه اینترنتی تجهیزات شبکه ایران آی تی لند ارائه دهنده انواع تجهیزات از قبیل تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه می باشد. تمامی محصولات این سایت در نهایت دقت و با تلاش متخصصان این شرکت انتخاب شده و در اختیار خریداران قرار گرفته اند. در حالت عمومی و کلی به مجموعه‌ای از کامپیوترها، نرم افزارها و سخت افزارهایی که به هم متصل هستند و موجب ارتباط گرفتن کاربران با هم می‌شوند، شبکه می‌گویند. در فناوری اطلاعات، شبکه به عنوان اتصال حداقل دو سیستم رایانه‌ای توسط کابل یا اتصال بی‌سیم تعریف می‌شود.

هنگام پیاده‌سازی و اجرای یک شبکه کامپیوتری، کارت شبکه یکی از مهم‌ترین عنصرهای سخت‌افزاری است. برای اتصال یک دستگاه به دستگاه‌های دیگر از کارت شبکه استفاده می‌کنند. حالا دستگاه می‌تواند به یک شبکه مرکزی متصل شود یا فقط به یک دستگاه دیگر به صورت مستقیم وصل شود.

یکی از مهم ترین مسائلی که در مورد خرید این سری از تجهیزات باید در نظر داشته باشید، انتخاب محصولات با کیفیت است. در این قسمت سعی داریم عوامل تاثیر گذار در قیمت راه اندازی یک شبکه کامپیوتری و قیمت تجهیزات شبکه را مورد بررسی قرار دهیم. اگر بخواهیم این تعریف را به صورت عامیانه‌تر بیان کنیم به این صورت است که تجهیزاتی که نیاز به جریان برق برای کارکرد خود ندارند جزء تجهیزات پسیو شبکه حساب می‌شوند. پل‌ها برای اتصال دو یا چند میزبان یا بخش شبکه به یکدیگر استفاده می‌شوند. نقش اساسی بریج‌ها در معماری شبکه، ذخیره و انتقال فریم‌ها بین بخش‌های مختلفی است که بریج به هم متصل می‌کند.

ابعادی که برای ساخت رک ها در نظر گرفته می شود متفاوت است و با توجه به نوع شبکه خریداری می شوند به عنوان مثال در شبکه هایی که وسعت پایینی دارند رک های 5 تا 6 یونیت مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به بررسی جزء به جزء انواع تجهیزات شبکه خواهیم پرداخت. برای خرید تجهیزات پسیو یا اکتیو نباید به صورت خودسرانه عمل کنید زیرا همان طور که گفته شد، هر کدام از این تجهیزات، دارای عملکرد مختلفی هستند و برای کاری طراحی شده‌اند. در صورتی که تجربه کافی برای خرید تجهیزات شبکه را ندارید، توصیه می‌شود بدون آگاهی اقدام به تهیه کردن لوازم مختلف نکنید و حتما از افراد باتجربه در این زمینه بخواهید تا شما را راهنمایی کنند. یکی دیگر از مهم‌ ترین نکاتی که باید حتما موقع خرید کابل شبکه به آن‌ ها توجه داشته باشید، جنس هسته کابل شبکه است.

روتر ها در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند و استفاده از آن ها در شبکه امری معمول است. که نام می بریم، شما می توانید اسم هر کدام را در سایت ما جست و جو کنید و مقاله مرتبط با آن را مطالعه کنید. در این مقاله با ما همراه باشید که قرار است به یک آشنایی کلی از تجهیزات شبکه برسیم. گاهی تعداد سوئیچ ها و روتر های موجود در شبکه زیاد شده و به فضایی برای مراقبت و نگه داری از آنها نیاز است؛ به این فضا رک می گویند.

دوربین مداربسته هایک ویژن مدل DS-2CE56D0T-VFIR3F

هر ابزار مورد استفاده و خرید تجهیزات شبکه، حتما در زمره دو دسته بندی بالا قرار می‌گیرند. در هر صورت اگر قصد خرید تجهیزات شبکه هم داشته باشید، بر شما واجب است که این اطلاعات را حتما کسب کنید. پچ پنل به عنوان یکی از انواع تجهیزات شبکه پسیو یک قطعه مستطیل شکل است که داخل رک قرار می گیرد و محل جمع آوری کابل ها می باشد.

آشنایی بیشتر با تجهیزات شبکه

شبکه یا همان network به مجموعه‌ای از رایانه‌ها، سخت‌افزارها و یا نرم‌افزارها گفته می‌شود که برای برقراری ارتباط بین کاربران به یکدیگر متصل می‌شوند. به تمام تجهیزات سخت‌افزاری که برای نصب و راه‌اندازی شبکه رایانه‌ای به آن‌ها نیازمند هستید تجهیزات شبکه گفته می‌شود. امروزه تجهیزات شبکه در تمام سازمان‌ها اهمیت بسیار ویژه‌ای پیدا کرده است؛ زیرا در هر سازمان باید شبکه‌های رایانه‌ای کارآمد و مناسبی ایجاد شود تا بتوان بیش‌ترین استفاده را از این سیستم‌ها برد. بنابراین آشنایی با تجهیزات شبکه می‌تواند به راه اندازی کاربردی‌تر و دقیق‌تر شبکه کمک شایانی کند.

در حالت کلی تجهیزات شبکه را می‌توان به دو دسته تجهیزات اکتیو و سایت امن باش پسیو تقسیم‌بندی کرد. بر همین اساس تخصص‌های پسیوکار شبکه و اکتیوکار شبکه وجود دارد که هر کدام دارای وظیفه خاصی در هنگام راه‌اندازی و نگهداری از تجهیزات شبکه هستند. تمامی وسایل و تجهیزاتی که وظیفه انتقال اطلاعات از یک نقطه به نقطه دیگر در شبکه را بر عهده دارند، تجهیزات پسیو شبکه نامیده‌ می‌شوند.

  • منابع نوری در این نوع کابل ها، دیود لیزری و یا دیودهای ساطع کننده نور می باشند.
  • وظیفه مودم تبدیل سیگنال‌های دیجیتال به آنالوگ و سیگنال‌های آنالوگ به دیجیتال است.
  • از همین جهت در ابتدا به توضیح کوتاهی در مورد شبکه های کامپیوتری پرداخته و پس از آن مبحث اصلی مقاله را توضیح می دهیم.
  • یکی از مهمترین تجهیزات شبکه روتر می باشد که وجود آن در شبکه بسیار حیاتی می باشد.
فروشگاه تجهیزات شبکه ارغوان خرید تجهیزات شبکه 20%تخفیف-امن باش